Mutfak Dekorasyonunda Son Zamanların Modası Siyah Beyaz

Mutfaklar artık sadece yemek yaparken ve yerken kullandığımız alanlar olmaktan çıkıp yaşam alanımızın bir parçası oluyor. Bundan dolayı mutfakların dekorasyonuna da eskisinden daha fazla önem veriyoruz. Eskiden olduğu gibi küçük değişiklikler artık uzun süreli bir etki yaratmayabiliyor. Sizde radikal değişiklikler yapmaktan yanaysanız siyah beyaz mutfak dekorasyon fikirleri sizinde işinize yaracaktır. Siyah beyaz mutfak dekorasyonu başlık 4 altında inceleyeceğiz.

1) Beyaz Duvar Siyah Mobilyalar

Bu tarzda duvarlar beyaz iken mobilyaların renkleri siyah seçiliyor. Tabanda ise genellikle parke tercih ediliyor. Fakat mutfağınızın durumuna göre beyaz seramik taban döşemesi’de kullanılıyor. Bunun dışında tabana siyah beyaz çizgili bir kilim ve doğal ahşap renklerde mobilyalarda kullanılarak güzel bir görünüm oluşturulabilir.

2) Siyah Duvar Beyaz Mobilyalar

Siyah duvarlar belki biraz garip gelebilir fakat bu mutfakları gördüğünüzde gözlerinize inanamayacaksınız. Bazı duvarlarda ise kara tahta gibi kullanma imkanınız olabilir. Bu sayede duvarda farklı bir dekorasyon unsuru olarak kullanmış olursunuz veya günlük ihtiyaçlarınıza cevap verecek bir yazı tahtası gibi kullanabilirsiniz. Duvarların tamamını siyaha boyatmaktansa ışık alama durumuna göre ya da kullanılmayan bir duvar seçerek boyarsanız hem karanlık bir mutfak görüntüsünden kurtulabilir hem de istediğiniz zaman kolay değişiklikler yapma imkanınız olur.

3) Siyah Zemin

Mobilyaları ya da duvar renklerini istediğiniz şekilde(siyah ya da beyaz) seçerken zemini siyah yaparak siyah beyaz bir mutfağa sahip olabilirsiniz. Bu durumda duvarları beyaz renk olarak seçerek mutfağınızın karanlık olmasının önüne geçebilirsiniz. Bazı mobilyaları siyah tercih ederek farklı bir siyah beyaz mutfak dekorasyonu yapabilirsiniz. Evinizde mutfak dolabı ve diğer sabit mobilyaları değiştirmek istemeyebilirsiniz bu durumda eğer mutfağınız beyaz ise mobilyaları değiştirmeden tabanını siyaha boyayarak  veya duvardan duvara siyah bir halıfleks ile zemini siyah yaparak siyah beyaz mutfak dekorasyonu olan bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

4) Siyah Beyaz Karma

Mobilyalar siyah olsun duvar beyaz olsun ya da tam tersi olsun demek yerine karma bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Örneğin; mutfak dolabının üst kısmını beyaz yaparken tezgahın altında kalan kısmı siyah renk seçebilirsiniz. Bu karma siyah beyaz mutfak dekorasyonu renklerini yakalamak için siyah beyaz mutfak dolapları da tercih edebilirsiniz. Bunların dışında modern görünümü ile siyah bir mutfak adası kullanarak mutfağınızda farklı bir görsellik katmış olursunuz. Beyaz bir Mutfak dolabı alabilir ve tezgahın üzeri  için siyah mermer ve üst kısımdaki kapakları siyah süslemeler ile süsleyerek elinizdeki mevcut beyaz mutfağınızda siyah beyaz bir mutfağa kavuşabilirsiniz.